تعمیر پکیج در اصفهان

فهرست مطالب

تعمیر پکیج در اصفهان

تعمیر پکیج در اصفهان در فصل های سرد سال مشکل خانواده هاست چرا که اصفهان شهر کویری محسوب شده و اختلاف دمای شب و روز زیاد است به همین دلیل باید در اسرع  وقت و در منزل تعمیر شود .پکیج ها امروز به این دلیل که هم کار گرمایش منزل و هم تامین آب گرم را دارند جز وسایل ضروری هستند ، به همین دلیل در فصل سرد تقریبا ۲۴ساعته روشن هستند و به طبع لازم است اقداماتی جهت سرویس های دوره ای و تعمیر پکیج قبل از خرابی بیشتر انجام گیرد تا دچار هزینه های سنگین نشوید چرا که پیشگیری همیشه ارزان تر از تعمیر خواهد بود و به این صورت حتی گاهی نیاز به تعویض قطعه نیز نخواهد شد.

سرویس پکیج در اصفهان

از آنجایی که پکیج تنها دستگاه خانگی است که همزمان آب و برق و گاز به آن وارد میشود ، دستگاه بسیار حساسی است و حتما باید توسط سرویس کار متخصص در زمینه تعمیر پکیج در اصفهان ، عیب یابی و بازبینی شود. پکیج رادیاتور علاوه بر قطعات مکانیکی مانند پمپ و لوله و شیر برقی و مبدل خرارتی ، تعداد زیادی سنسور الکترونیکی و الکترو مکانیکی مانند سنسور دما ، سنسور حرارت ، سنسور شعله و  سنسور جریان آب دارد و همه این موارد را برد های الکتریکی کنترل میکنند که تسلط و شناخت بر آنها لازمه دانش فنی یک تعمیرکار است .

بدلیل املاح زیاد آب در اصفهان ، گاهی اوقات ، قطعات بکار رفته در پکیج رادیاتور  دچار رسوبات زیادی میشوند که همین موضوع باعث اختلال در عملکرد قطعه و اخلال در کارایی کل پکیج میشود که لازمه آن باز کردن قطعه ، رفع رسوبات بستن مجدد آن است.

تعمیر پکیج در اصفهان


با ما تماس بگیرید

09017610041 09134068445


سرویس پکیج در اصفهان

سرویس پکیج در اصفهان به دلیل رسوبات زیاد آب اصفهان ، بیشتر به بحث رسوب گیری  جرمگیری می پردازد ، اما گاهی این رسوبات آهکی داخل پمپ و سنسورها نیز ایجاد مشکل میکند.

زمانی که پکیج کلا روشن نمیشود ابتدا باید برق ورودی ، سیم برق و پنل کنترل پکیج را تست کرد. گاهی لازم است تعمیرکار دمای آب پکیج را اندازه گیری کند .  در صورت برطرف نشدن این مشکل لازم است پنل الکترونیکی کنترل پکیج را بررسی کنید گاهی ممکن است پکیج کار می‌کند ولی دمای آب افزایش پیدا نمی کند در این صورت احتمالا مشعل تنظیم نیست و یا رادیاتور پکیج دچار رسوبات آب شده.

اگر رادیاتورها سرد هستند امکان دارد پکیج روی حالت زمستانی قرار نگرفته باشد که کافیست حالت آنرا تغییر دهدید. یا ترموستات پکیج روی عدد پایینی تنظیم شده که باعث میشود دمای آب خروجی به اندازه مطلوب بالا نرود.

همچنین ممکن است پمپ سیرکوله پک جام کرده باشد یا حتی سوخته باشد و گاهی ممکن است گرفتگی رسوبات مانع از چرخش صحیح آب توسط پمپ به شود شود و آخرین گزینه بررسی عملکرد مشعل و برقراری شعله است.

اگر دمای آب گرم مصرفی پایین است امکان دارد مبدل پکیج گرفتگی داشته باشد یا پمپ آب دچار مشکل شده باشد و یا ترموستات دمای آب گرم مصرفی روی درجه پایین می باشد و یا ترموستات به طور کلی خراب شده است

اگر فشار آب گرم خروجی پایین است امکان دارد اتصالات درونی پکیج دچار رسوبات آب شده باشد و یا فشار آب ورودی پایین باشد که در اینصورت تعمیرکار باید هر دو مورد را بررسی کند

اگر رادیاتور ها به طور یکنواخت گرم می شود و در واقع یک طرف رادیاتور گرم است و نیمه دیگر آن ولرم و یا حتی سرد است این مشکل به دلیل وجود هوا در مدار بسته رادیاتور و پکیج به وجود می‌آید که لازم است رادیاتورها هواگیری شود و مجدداً فشار پکیج روی ۱bar تنظیم شود

اگر هنگام کار کردن پکیج بوی بدی از دستگاه خارج می شود این مورد باید دودکش و مشعل را تمیز کرد و مسیر خروجی دود پکیج را بررسی کرد


با ما تماس بگیرید

09017610041 09134068445


ایرادات شایع  تعمیر پکیج در اصفهان

تعمیر پکیج در اصفهان عمدتا ایرادات شایعی دارد که شامل مواردی است که در ادامه بررسی میکنیم  :

گرم نشدن آب گرم مصرفی

آب اصفهان ، املاح زیادی دارد که باعث رسوب گچه در قسمت های مختلف پکیج میشود.  یکی از قسمتهایی ک زیاد دچار این مشکل میشود مبدل حرارتی پکیج است . گرم نشدن آب گرم مصرفی ، زمانی که همه چیز درست عمل میکند و پکیج روشن است و مشعل آن برقرار ، بدلیل رسوبات زیادی است که باعث عدم انتقال حرارت در مبدل میشود .
برای حل این مشکل باید تعمیر کار ، مبدل را باز کند آنرا با مواد مخصوص جرمگیری کند و مجددا سرجای خود نصب کند.

رسوب گرفتگی مبدل – تعمیر پکیج در اصفهان

رسوب گرفتن مبدل پکیج ، دقیقا مشابه زمانی است که زمانی که شیر آب گرم را باز میکنید ، پکیج روشن میشود اما آب به اندازه کافی گرم نمیشود.  سیستم پکیج به این صورت است که میزان مشخصی آب برای علمکرد گرمایشی درون رادیاتور ها وجود دارد ، این مقدار آب در یک مدار بسته است و راه ورود و خروجی ندارد، برای همین رسوبات زیادی در این قسمت نداریم ، چون یکبار که رسوبات آن به دیواره رادیاتور نشست ، دیگر آب جدیدی وارد این بخش نمیشود.اما در قسمت آب گرم مصرفی همه چیز متفاوت است ، هر بار آب جدیدی وارد مبدل میشود که باید گرم شود و به سمت شیر آب خروجی (حمام یا دستشویی یا ظرفشویی) برود. این آب جدید همواره املاح زیادی باخود دارد که همگی درون مبدل حرارتی رسوب میکند. مبدل وظیفه جالبی دارد ، از یک طرف اب گرم از مشعل پکیج وارد آن میشود ، از طرفی آب سرد از ورود لوله آب پکیج وارد اب میشود و مبدل این دو آب با دمای متفاوت را بدون مخلوط شدن کنار هم نگه میدارد تا دمای اب گرم مصرفی بالا برود و بتوان مثلا برای حمام از آن استفاده کرد.همانطور که احتمالا حدس زدید ، طرفی از مبدل که همیشه با اب سرد ورودی مواجه است دچار رسوب آهکی و گرفتگی میشود.نشانه دیگر گرفتگی مبدل ، کاهش فشار آب گرم خروجی است. هر دوی این مشکلات باید توسط تیم تعمیرکاران خانگی بررسی و اسیدشویی شود. تعمیرکاران خانگی با بیش از ۱۰ سال تجربه و مهارت در زمینه تعمیر پکیج در اصفهان  به سرعت در منزل شما حاضر میشوند و ایراد را برطرف میکنند.
رسوب مبدل حرارتی پکیج - تعمیر پکیج در اصفهان

با ما تماس بگیرید

09017610041 09134068445


بررسی دودکش پکیج

گازهای خروجی پکیج ترکیبی از CO  و  CO2 هستند که هرد

در سیستم های جدید پکیج های امروزی ، سنسور دود و اکسیژن وجود دارد و یک فن دمنده ، وظیفه انتقال کامل دود به دودکش خروجی را انجام میدهد. سنسور دود و اکسیژن با بررسی پارامترهای مختلف ، در صورتی که دود از دودکش تخلیه نشود و در محیط پخش شود بلافاصله مشعل را خاموش میکند و یک کد خطا نمایش میدهد. این کد ختما باید توسط تکنسین متخصص بررسی شود و مسیر دودکش آزاد گردد.و برای انسان کشنده و خفه کننده است. همواره لازم است از باز بودن مسیر دود خروجی تا روی پشت بام مطمئن شد. به هر دلیلی این دود و گازهای خروجی نتواند از مسیر دودکش به بیرون خانه منتقل شود ، بلافاصله در محیط داخلی پخش شده و باعث گازگرفتگی و حتی فوت ساکنین میشود.

سرویس مشعل – تعمیر پکیج در اصفهان

سرویس مشعل پکیج به چند دلیل انجام میگیرد. یکی گرم نشدن کافی آب و رادیاتور ها ، دیگری روشن نشدن دستگاه ، دیگری بدلیل انفجاری روشن شدن دستگاه و نهایتا بود بد دود خروجی .

در تنظیم مشعل ، ابتدا سطح مشعل از آلودگی های پاک میشود ، سوراخها بررسی میشود که گرفتگی نداشته باشد. الکترود شمع تنظیم میشود تا عمل جرقه زنی به خوبی انجام گیرد و نهایتا شعله بررسی میشود و مراحل روشن شدن آن چندبار چک میشود.

پمپ سیرکولار پکیج -تعمیر پکیج در اصفهان

مشکل در پمپ سیرکولاتور

پمپ سیرکولار یک پمپ آب یا ساختاری اندکی متفاوت است . این پمپها جریانی یکنواخت و آرامی از آب در گردش ایجاد میکند. از دو بخش تشکیل شده ، یک موتور الکتریکی ضد آب و یک پروانه برای پمپاژ آب .

چون در فصل گرم ، این پمپ ساعتهای طولانی خاموش است و البته سیم پیچ آن توسط آب خنک میشود و غرق در آب است ، با شروع فصل سرد ممکن است دچار رسوباتی شود که باعث جام کردن یا گیرکردن پمپ میشود .سرویسهای دوره این پمپ ، باعث طول عمر موتور و پروانه میشود و از آنجا که قطعه گرانقیمتی است ، بهتر است سالی دوبار بررسی و سرویس شود.   


با ما تماس بگیرید

09017610041 09134068445


بررسی شیرهای آب و گاز و اتصال برق

باز بودن شیرهای آب ورودی و خروجی ، تاثیری مستقیمی در عملکرد پکیج دارد.درصورت بسته بودن هر کدام از شیرها ، ایراداتی در عملکر دستگاه ایجاد میشود .

ضمن اینکه همیشه فشار داخلی آب دستگاه باید بین اعداد ۱ تا ۱٫۵ باشد.

پرسنل ما که برای تعمیر پکیج در اصفهان به منزل شما مراجعه میکنند ابتدا مسیر ورودی های پکیج نظیر آب، برق و گاز مطمئن می شوند.

 بررسی نشتی آب در مسیر و تعمیر پکیج در اصفهاننشتی آب در قسمتهای داخلی پکیج علاوه بر جرم گرفتن آن قطعه و پوسیدگی آن ، باعث کاهش فشار آب داخلی و عدم عملکرد شعله خواهد شد . این نشتی اگر رفع نشود ، علاوه بر رسوب گرفتن رادیاتور اصلی پکیج ، باعث خرابی سایر قطعات و حتی سوختن برد دستگاه خواهد شد.

نشتی باید در ارسع وقت توسط یک تعمیرکار حرفه ای بررسی و رفع شود.

کنترل سیستم ایمنی

سیستم ایمنی وظیفه حفظ امنیت دستگاه و ساکنین خانه را دارد . با بررسی سنسور شعله از روشن شدن شعله گاز مطمئن میشود که درصورتی که شعله ایجاد نشده گاز را سریعا قطع میکند تا احتمال انفجار را رفع کند . همچنین با بررسی سنسور دود و اکسیژن از خروج دود و گازهای خروجی مطمئن میشود تا احتمال گاز گرفتگی و خفگی رفع شود .

بهتر است این سیستمها در شروع فصل سرد بازبینی شود تا قبل از سرد شدن هوا اگر به تعمیر پکیج در اصفهان نیاز است ، سریعا اقدام شود.

تنظیم فشار آب پکیج دیواری – تعمیر پکیج در اصفهان

اگر روی نمایشگر دستگاه ، فشار داخلی کمتر از ۰٫۷ شود ، سیستم الکترونیکی ، پکیج را درحالت غیرفعال قرار میدهد. درواقع با نمایش یک کد خطا ، پکیج هیچ واکنشی به باز کردن شیر آب و یا گرم کردن شوفاژ ها نشان نمیدهد.یک شیر کوچک زیر پکیج وجود دارد که وظیقه بالا بردن فشار آب داخلی را داد ، انرا باز کنید و صبر کنید تا نمایشگر ، عدد فشار را بین ۱ تا ۱٫۵ نمایش دهد. خواهید دید که بلافاصله پمپ روشن شده و پکیج به حالت فعال درمیاید.فراموش نکنید که حتما شیر ورودی آب را پس از تنظیم فشار مجددا ببندید. همچنین اگر فشار بیشتر از ۲٫۵ شود ممکن است پکیج برای جلوگیری از خرابی بحالت غیر فعال در میاید . در این حالت میتوانید با استفاده از یک اچار مخصوص و باز کردن شیر هواگیر نزدیکترین شوفاژ ، فشار را تا ۱٫۵ کاهش دهید. 


با ما تماس بگیرید

09017610041 09134068445


خطای حرارت بالای آب

اگر به هردلیل ، آبی که در دیگ داخلی پکیج هست، هنگامی که شعله روشن است ، نتواند خارج شود و درون دیگ محبوس شود ، احتمال بالارفتن بیش از حد دما و ایجاد خطر هست ، در این حالت سنسور دمای آب شوفاژ وارد عمل شده و فرمان خاموش کردن شعله و غیرفعال کردن پکیج را میدهد.

این کد خطا در برندهای مختلف متفاوت است و با مراجعه به دفترچه میتوان از جزئیات آن مطلع شد. دقت کنید که در این حالت پکیج را ریست نکنید چون احتمال جوش امدن آب و ترکیدن دیگ پکیج بسیار بالاست . سریعا با یکی از تعمیرکاران ما در بخش تعمیر پکیج در اصفهان تماس بگیرید و مشکل را اعلام کنید.

سرویس- تعمیر منبع انبساط پکیج

می توان اینطور بیان کرد یکی از مهمترین قطعاطی که در طول عمر پکیج شما تاثیر می گذارد ، منبع انبساط آن می باشد. که چنانچه باد آن تنظیم نباشد باعث خرابی دستگاه شما می شود. درجه باد پکیج باید بین ۰٫۷ بار تا یک بار باشد، هنگامی که  از این مقدار کم یا زیاد بود باید برای تنظیم باد آن اقدام کنید. زمان اندازه گیری فشار باد باید توجه داشته باشید که آب داخل مدار خالی شده باشد. اگر آب داخل مدار خالی نشود فشاری که در گیج باد نمایش داده می شود شامل فشار آب داخل مدار نیز می باشد. برای تنظیم فشار باد داخل منبع انبساط باید از گیج باد استفاده کنید. طریقه استفاده از آن به اینگونه است که گیج باد را روی شیر منبع انبساط می گذارید سپس درجه نمایش داده شده را مشاهده کنید.

تعمیر فن و پرشر سوئیچ پکیج

برای اینکه فن پکیج دیواری شما دچار مشکل نشود بهتر است به طور مرتب آن را تمیز نماید یا با آب بشوید. دلیل بروز ایراد در فن ممکن است جرم گرفتن آن باشد که گاها با یک شستشوی ساده برطرف می شود. در برخی موارد برای اینکه نیاز به باز کردن فن نباشد از یک اسپری مخصوص (WD-40) برای جرم گیری فن استفاده می شود. این اسپری علاوه برجرم زدایی فن به دلیل چرب بودن مواد آن در روانکاری فن نیز تاثیر گذار است. برای جرم زدایی باید این اسپری را در بلبرینگ‌ها و شافت فن تزریق کنید. در برخی موارد نیز ممکن است مشکل فن با روغن کاری نیز برطرف شود. شما می توانید از روغن چرخ خیاطی یا روغن یاتاقان کولر برای اینکار استفاده کنید و پره های فن را بچرخانید تا خوب روغن کاری شود.

نکته : توجه داشته باشید برای روغن کاری نیز باید روغن را در بلبرینگ‌ها و شافت فن بریزد.

تعمیر الکترود

اگر جرقه زدن پکیج دیواری شما دچار مشکل شد یا قصد تمیز کردن آن را دارید می توانید از یک سمباده نرم کمک بگیرید. برای این کار کافیست سمباده را چند بار روی الکترود بمالید تا لایه جرم روی آن از بین برود و پس از آن با یک دستمال جرقه زن و یون را تمیز نماید. بعد از اینکار باید از سلامت چینی دور الکترود مطمئن شوید که دچار ترک خوردگی نباشد. همچنین باید از متصل بودن کابل الکترود یون و جرقه زدن اطمینان حاصل کنید. فاصله سر جرقه زن و برنر را چک کنید که تنظیم باشد.

مشکل در سنسورهای دمای پکیج -تعمیر پکیج در اصفهان

پکیج ها بدلیل استفاده از بردهای الکترونیکی و میکروکنترلر ها ، سنسور های مختلفی دارند که همگی جنبه کنترلی یا حفاظتی دارند .

خرابی هر کدام از این سنسورها که معمولا قیمت چندانی هم ندارند باعث ایجاد اختلال در عملکرد پکیج میشود که باید توسط یک فرد خبره بررسی و تعویض شوند.

رفع عیب و تعمیر پکیج در اصفهان


چرا مشعل پکیج روشن نمی شود؟

روشن نشدن مشعل به دلایل زیادی میتواند اتفاق بیوفتد . از جمله :

  1. نوسان فشار آب
  2. نوسان جریان برق
  3. فشار پایین گاز
  4. سنسور فشار هوا
  5. تنظیم نبودن فشار آب داخلی

که دومورد اول را میتوانید خودتان پیگیری و رفع کنید ولی سه مورد آخر باید توسط یک تعمیرکار پکیج بررسی شود .   


چرا پمپ پکیج کار نمی کند ؟

از مهمترین دلایلی که هم رادیاتور ها سرد هستند و هم اب گرم خروجی  ، خرابی پمپ است . پمپ ممکن است گیرپاژ کرده باشد ، یا رله مربوط به آن سوخته باشد یا سیم کشی دچار مشکل شده و یا خود پمپ سوخته باشد. تمامی این موارد باید توسط یکی از پرسنل بخش تعمیر پکیج  در اصفهان تیم ما در منزل شما انجام شود.

چرا آب رادیاتورها سرد است؟

دلایل زیادی میتواند داشته باشد ، کم بودن فشار آب داخلی ، رسوب رادیاتور اصلی ، خرابی سنسور شعله ، خرابی سنسور دما ، گیرپاژ بودن پمپ ، خرابی شیربرقی گاز  و نهایتا مشکل برد کنترلی .


چرا دمای آب مصرفی کاهش یافته است؟

از عواملی که باعث کاهش دمای آب مصرفی میشود شامل رسوب گرفتگی مبدل ، خرابی سنسور دمای آب مصرفی و خرابی سنسور شعله است . 


چرا مشعل به حالت انفجاری روشن می شود؟

خرابی سیستم جرقه زنی ، تنظیم نبودن فاصله جرقه زن با شعله ، خرابی فن دود ، گرفتگی لوله خروجی ، عدم استفاده از لوله دودکش استاندارد خود دستگاه همگی میتواند باعث انفجاری روشن شدن دستگاه شود. همکاران ما در بخش تعمیر پکیج در اصفهان به منزل شما رجوع کرده و این قضیه را بررسی میکنند . 

دلیل خاموش و روشن شدن های مکرر پکیج چیست؟

درحالت عادی و کارکرد نرمال ، پکیج با فواصل زمانی روشن و خاموش میشود اما اگر این فاصله زمانی کوتاه است ، یعنی برای مدت کوتاهی خاموش است و روشن بودن ان هم زمان کوتاهی طول میکشد ممکن است به این دلایل باشد : شیرهای همه یا تعدادی از رادیاتور ها بسته است ، سنسور دمای آب پکیج خراب شده است .


پکیج سر و صدای زیادی پیدا کرده است؟

وجود هوا در مسیر لوله های رادیاتور ها ، مشکل در پمپ آب و خرابی شیر سه حالته میتواند دلیل صداهای اضافه پکیج باشدبا ما تماس بگیرید

09017610041 09134068445


تعمیر یخچال در اصفهان

تعمیر لباسشویی اصفهان

تعمیر ماشین ظرفشویی اصفهان

تعمیر کولر گازی اسپیلت در اصفهان