تعمیر کولر گازی اسپیلت در اصفهان

فهرست مطالب

تعمیر کولر گازی اسپیلت در اصفهان

تعمیر کولر گازی اسپیلت در اصفهان بخاطر شرایط آب و هوایی گرم و خشکی که  اصفهان دارد ، معضلی است که در فصل تابستان باید در سریتعرین زمان ممکن حل شود. کولرهای گازی علی‌رغم رفاه و آسایش که فراهم می کند مشکلات مخصوص خودش را دارد که در شهر اصفهان به دلیل گرم و خشک شدن هوا و دمای بالای هوا در فصل تابستان باید هر چه سریعتر حل شود و گردن کلافگی ساکنین خانه را در پی دارد . مصرف بالای این دستگاه‌ها به اضافه استهلاک موتور و فن ها و مهمهتر از همه ، خاموش بودن کولر در فصل سرما باعث میشود که همواره با شروع فصل گرم ، نیاز به سرویس و بازبینی کولر باشد.

تعمیر کولر گازی اسپیلت

تعمیرکاران خانگی  ، با حدود ۱۰ سال سابقه در سرویس و تعمیر کولرگازی اسپیلت در اصفهان ، امکان حضور در منزل و  محل کار شما و تعمیر کولر گازی اسپیلت شما را دارد.  تعمیرکاران خانگی با در اختیار داشتن پرسنل آموزش دیده و ماهری که سالها کار تعمیر انواع کولرهای ابی و کولر گازی  اسپیلت، ایرانی و خارجی ، در اسرع وقت با یک تلفن در محل شما حاضر میشوند.

تعمیر کولر گازی اسپیلت اصفهان

تعویض قطعات کولر گازی اسپیلت

انواع مختلفی از کولر اسپیلت وجود دارد اما همگی ساختار یکسانی دارند . اگر با مهندسی کلی آن ها آشنا باشید تقریبا میتوانید ۸۰% ایرادات آنها را پیدا کنید. در کار تعمیر کولر گازی اسپیلت در اصفهان  معمولا قطعات مصرفی خاصی وجود دارد که بتدریج در طول استفاده از کولر مستهلک شده و نیاز و به تعویض دارند. سرویس کاران ما ، معمولا فهرست کاملی از این قطعات مصرفی را همراه دارند و نیاز شما برای مراجعه به بازار برای خرید این قطعات را رفع میکنند.

انواع کولر گازی اسپیلت

کولر های گازی با توجه به نیاز به سرمایش و مکان مورد استفاده ، طراحی های متنوعی دارند ، هرچند همگی از یک ساختار کلی طبعیت میکنند. انواع مختلف این کولر ها بدین قرار اند :

 • کولر گازی یک تکه (پنجره ای)
 • کولر گازی دو تکه ( کمپرسور – اسپیلت)
 • کولر گازی پرتابل (قابل حمل)
 • کولر گازی ایستاده
 • کولر گازی سقفی
 • کولر گازی داکت اسپیلت
 • کولر گازی چند اسپیلت یا مولتی وی

تمامی این دستگاه ها از یک فشرده ساز گاز مبرد و یک رادیاتور خنک شوند و فن برای دمش هوای خنک تشکیل شده انند . تعمیر کولر گازی اسپیلت بسته به ایرادی که اتفاق افتاده  گاه حتی توسط خود شخص هم قابل انجام است مانند تمیز کردن فیلتر هوا ، اما گاهی باید به یک تعمیرکار خبره سپرده شود.


با ما تماس بگیرید

09017610041 09134068445


چگونگی تولید سرما در کولرگازی اسپیلت

کولر گازی بسیار مشابه یخچال دارد . یونیت خارجی این دستگاه از یک کمپرسور گاز ، یک کندانسور  و یک فن خنک کننده تشکیل شده است.

کمپرسور گاز مبرد را از اسپیلت داخل ساختمان مکش کرده آن را  بشدت متراکم می کند و از کندانسور عبور می دهد. درون کندانسور که بسیار شبیه یک رادیاتور است یک فن تعبیه شده تا دمای گاز متراکم شده را با عبور هوای بیرون ساختمان از کندانسور کاهش دهد. با افزایش فشار این گاز تبدیل به مایع بسیار داغی میشود .  این مایع بسیار داغی که حاصل فشار کمپرسور است به سمت اسپیلت درون ساختمان فرستاده می شود که آنجا درون یک رادیاتور دیگر اسپری می گردد.

اسپری شدن این مایع پرفشار درون رادیاتور باعث تبخیر مایع  و گرماگیری بسیار زیادی می شود.  یک فن دمنده درون اسپلیت داخلی باعث می‌شود که این سرمای تولید شده ی به محیط درون ساختمان پخش شود و بدین صورت عمل سرماسازی انجام می گردد.

سرویس کولرگازی اسپیلت با شروع فصل گرم

کولرهای گازی به این دلیل که در فصل سرما به مدت ۵ تا ۶ ماه بدون استفاده و خاموش  هستند نیاز است تا با شروع فصل گرما و قبل از استفاده از آنها ابتدا توسط یک سرویس کارمتخصص بازبینی شود و و نشانه های خرابی در آن بررسی کردند و بدین ترتیب میتوانید عمر مفید کولر گازی خود را افزایش دهید.


با ما تماس بگیرید

09017610041 09134068445


تعمیر انواع کولر گازی اسپیلت

برای تعمیر کولرگازی اسپیلت در اصفهان  با تکنسین های ما در تعمیرکاران خانگی تماس بگیرید. انواع مختلف این کولرهای به شرح زیر است :

تعمیر کولر گازی پرتابل

تعمیر کولر گازی پرتابل که برای خنک سازی مکان های کوچک و مغازه های فاقد سیستم خنک کننده کاربرد دارد جز پر سفارش ترین خدمات ماست . تعمیر کولر گازی پرتابل  که معمولا در ظرفیت های پایینی طراحی شده اند  توسط تعمیرکارن منخصص ما در تعمیرکاران خانگی انجام می شود. این نوع کولرها حتی قابلیت ایجاد باد گرم را نیز دارا هستند و به دلیل طراحی کوچکی که دارند همه اجزا آن مانند کمپرسور و کندانسور و اواپراتور و فن همگی درون یک یونیت قرار گرفته تا براحتی بتوان آن را جابجا کرد و تنها به یک پریز برق و یک لوله دودکش برای خروج هوای گرم ( در زمان تولید باد خنک ) نیاز دارد. در بعضی از این مدل ها حتی مخزن کوچکی برای آب خروجی کولر که نتیجه میعان آب روی سطع اواپراتور ( رادیاتور خنک کننده ) است ، وجود دارد.

تعمیر کولر گازی پنجره ای

کولرهای گازی پنجره ای به این دلیل پنجره ای نامگذاری شده است چرا که روی پنجره نصب میشود قسمت بیرونی کولر عمل انتقال هوای گرم به بیرون ساختمان را برعهده دارد و قسمت درونی کولر باد خنک تولید شده را به محیط داخلی خانه می دمد.

در این نوع کولرها همانند کولرهای پرتابل همه اجزای داخلی کولر مانند کندانسور و اواپراتور کمپرسور و کل خنک‌کننده همگی در یک جعبه کوچک قرار گرفته که قابلیت نصب روی پنجره را داشته باشد این نوع کولرها به دلیل توان پایینی که دارد معمولا برای اتاقها و فضاهای کوچک استفاده می شود تعمیر کولر گازی پنجره ای به دلیل فشردگی طراحی که دارد معمولا باید توسط سرویسکاران متخصص انجام شود.

تعمیرات کولر گازی ایستاده

کولرهای گازی ایستاده و معمولاً توان تولید سرمایه بسیار بالایی دارد.  این کولر ها در اصفهان  برای فضاهای بزرگی مانند مساجد ، حسینیه ها، تئاتر ها،هتل ها،سالن های امتحان و سوله های بزرگ و مکان های این چنینی که فضای بزرگی دارند استفاده می شود.

به دلیل توان بالایی که کولرهای گازی ایستاده دارد همه تجهیزات و قطعات آنها تبریز پرقدرت طراحی شده است به همین دلیل نیاز به یک متخصص برای تعمیر آن ها دارد.  این نوع کولرها معمولاً دو نوع پرتاب و دو تکه دارد که نوع پرتاب به آن همه چیز درون یک یونیت قرار گرفته و با یک لوله خروجی برای گاز گرم و یک لوله برای آب تشکیل شده در کولر گازی کار می کند.  نوع دو تکه آن یک کندانسور بیرونی دارد و معمولاً ظرفیت‌های بالایی بین ۴۰ تا ۸۰ هزار btu توان خنک سازی دارند

خدمات تعمیر کولر گازی اسپلیت

تعمیرکاران خانگی خدمات زیر را با یک تلفن در اختیار شما قرار میدهند :

 • سرویس کولر گازی های ایستاده و دیواری ( سرمایشی و گرمایشی)
 • تعمیر انواع پنل کولر گازی اسپیلت و روش باز و بسته کردن آن
 • سرویس و راه اندازی و تنظیمات اولیه کولرگازی اسپیلت
 • تعمیر قطعات یونیت بیرونی
 • عیب یابی تخصصی موتور و در صورت نیاز تعویض آن
 • نشتیابی و پرکردن گاز مبرد
 • تعمیر برد پنل و برد یونیت بیرونی
 • تعمیر بردهای  اینورتر و خازنی

با ما تماس بگیرید

09017610041 09134068445


مهمترین موارد تعمیر کولر گازی اسپیلت در اصفهان

مهمترین مورد در تعمیر کولرگازی اسپیلت در اصفهان ، عیب یابی و پیدا کردن مشکل است .  تخصص و مهارت بالایی نیاز است تا عیب دستگاه و قطعه ای که مشکل دارد را بتوان پیدا کرد. پرسنل تعمیرکاران خانگی ، اموزشهای تخصصی زیادی برای عیب یابی کولر های گازی اسپیلت دیده اند ، مانند شناخت کامل قطعات کولر گازی ، بررسی و تست قطعات معیوب الکتریکی  و  روش تعویض صحیح آنها، انجام تنظیمات مربوط به هرنوع کولر گازی، دورهای اموزشی مربوط به هر برند کولر گازی  بصورت جداگانه ، آموزش باز و بسته کردن پنل اسپیلت ، شماخت  مدارهای الکتریکی و الکترونیکی دستگاه ، آموزش های تعویض لوله مسی، آموزش عیب یابی و تعمیر کمپرسور،  شناخت خازن و مشکلات مربوط به خازن یونیت بیرونی ، آشنایی با مبردهای جدید و نحوه شارژ مبردهای جدید به سیستم و تعمیر برد اینورتر کولرگازی از مهمترین آموزش هایی است که پرسنل متخصص ما در زمینه کولرهای گازی گذرانده اند.

 

مشکلات شایع کولر گازی اسپیلت

هر سیستمی بر اساس ساختاری که دارد ، قطعات مختلفی در ان به کار برده شده که برخی از آنها بیشتر متحمل فشار و استهلاک هستند. عموما بیشترین آمار خرابی هم مربوط به همین قطعات پر استهلاک هست که شناخت انها در این قسمت برای شما شرح داده است :

کثیفی فیلتر هوا

فیلتر هوا در صورت کثیفی و گرفتگی منافظ ان تاثیر زیادی روی میزان خنک سازی کولر دارد . علاوه بر آن ، کثیفی فیلتر هوا باعث وارد آمد فشار مضاعف به بقیه اجزا سیستم کولر گازی برای رسیدن به دمای مناسب است و این باعث کاهش عمر مفید کولر میشود.

کثیفی فیلتر هوای کولر گازی

کاهش خنک کنندگی کولر

در کولر گازی یک فرایند ساده باعث ایجاد سرما و خنک سازی میشود. یک مبرد گازی وظیفه انتفال دما و کار خنک سازی را دارد . اگر همه چیز درست عمل میکند ولی باد خروجی کولر به اندازه سابق خنک و دلچسب نیست ، احتمال زیادی وجود دارد که مبرد داخل سیستم یا نشت کرده و خارج شده و یا خاصیت خنک کنندگی خود را از دست داده است . برای بررسی این موضوع و پیدا کردن عیب اصلی و تعمیر کولر گازی اسپیلت در اصفهان  ، با یکی از همکاران ما  تماس بگیرید تا با حضور در محل شما ایراد را برطرف کنند.

خرابی فن یونیت بیرونی

یک فن بزرگ روی یونیت بیرونی کولر گازی نصب شده و وظیفه مهم آن ، خنک کردن گازی است که گرمای محیط داخلی خانه را به خود جذب کرده است و به یونیت بیرونی منتقل کرده ، این فن باید این گاز را خنک کند تا بتواند دوباره به محیط داخلی برگردد و گرمای محیط را جذب کند. اپر فن بیرونی به خوبی عمل نکند و یا روشن نشود ، گاز داغی که به کندانسور رسیده نمیتواند خنک شود و بنابراین فرایند خنک سازی به خوبی اجرا نمیشود و فشار مضاعفی بر کمپرسور وارد میشود.

خرابی فن کمپرسور کولر


با ما تماس بگیرید

09017610041 09134068445


ایراد در برد الکترونیکی

خرابی برد الکترونیکی ، ایراد بسیار مهمی است ، چرا که این برد وظیفه کنترل سایر قسمتهارا دارد و خرابی آن ، نشانه دقیقی ندارد و در ظاهر سایر قطعات به درستی عمل نمیکنند. بطور مثال ، رله فرمان حرکت فن یونیت بیرونی خراب شده اما روشن نشدن فن بیرونی ، تعمیر کار با به شک می اندازد ک فن خراب شده است.

به همین دلیل برای تعمیر کولر گازی اسپیلت در اصفهان حتما نیاز است تعمیرکاران = دوره های کاملی از شناخت ایرادات برد الکترونیکی را گذرانده باشند

ایراد در کابل برق

کولر گازی مصرف برق زیادی دارد ، بدلیل آمپر مصرفی بالایی که دارد باید حتما از کابل های وات بالا ک تحمل جریان زیاد را داشته باشد استفاده شود. سیم کشی کولر گازی آنقدر مهم است که اگر به آن توجه نشود احتمال اتشسوزی بخاطر سوختن سیم های برق وجود خواهد داشت.

روشن نشدن کمپرسور کولر و باد گرم زدن کولر

یکی از مشکلاتی که در طول فصل گرم برای کولرهای گازی اتفاق میوفتد ، روشن نشدن موتور کمپرسور کولر است ک در نتیجه آن ، اسپیلت باد گرم میزند . از مهمترین دلایل این قضیه که در ۹۰% مواقع رخ میدهد ،  سوختن خازن کمپرسور است . این خازن نقش استارت را برای موتور کمپرسور ایفا میکند و سوختن آن باعث روشن نشدن موتور و در نتیجه باد گرم کولر خواهد شد. دلیل دیگر میتواند ایراد از خود موتور کمپرسور باشد که به ندرت اتفاق میوفتد چون این موتور های برای طول عمرهای زیاد طراحی شده اند و پمپ روغن داخلی آن ، باعث روان کار کردن موتور و طول عمر بیشتر آن میشود.

خرابی خازن کولر گازی

آبریزی کولر گازی

از دیگر مشکلاتی که در فصل گرم برای کولر های گازی اتفاق می افتد و تماس های زیادی برای تعمیر آن با تعمیر کاران خانگی وجود دارد ، چکه کردن آب در اسپیلت داخل ساختمان است .

هنگام کار کردن کولر گازی ، رطوبت محیط با رادیاتور خنک کننده داخلی برخورد کرده و میعان اتفاق می افتد و قطرات ریز اب روی سطح اواپراتور تشکیل میشود. در صورتی که مسیر خروجی این آب بسته شود و یا گرفتگی داشته باشد مخزن آب اسپیلت سر ریز شده و شروع به چکه کردن آب میکند.

بمنظور جلوگیری از وارد آمدن ایراد به دستگاه و یا کثیف کاری محیط ، بهتر است سریعا کولر را خاموش کنید و با یک تعمیر کار تماس بگیرید.

وجود برفک روی لوله ها

وجود برفک روی لوله هایی که از کندانسوز به داخل ساختمان رفته ، نشانه ای از نشتی گاز مبرد و کاهش فشار آن است  و یا احتمال دارد فیلتر های گرفتگی داشته باشد. بهتر است کولر را خاموش کنید و با یک تعمیر کار تماس بگیرید تا نشتی را پیدا کرده و گاز مبرد را مجددا شارژ کند.

برفک زدن کولر گازی

صدای غیرمعمول  یا لرزش کولر گازی

لرزش و یا صداهای غیر طبیعی در اسپیلت یا یونیت خارجی عمدتا بخاطر شل شدن پیچهای اتصال به دیوار یا پایه زمینی است . گاهی اوقات نیز ممکن است فن اسپیلت یا فن کندانسور از بالانس خارج شود و بخاطر سرعت چرخشی که دارد صدای نا متعارف  یا لرزش ایجاد میکند. بهتر است این مورد توسط یکی از پرنسل تعمیر کولر گازی اسپیلت در اصفهان  تیم تعمیرکاران خارنگی بررسی شود و در صورت نیاز ، اچارکشی و یا بالانس فن انجام گیرد .

عدم عملکرد فن پنل داخلی

درصورتی که همه چیز درست است اما فن پنل  داخلی عمل نمیکند و باد نمیزند ، احتمال دارد برد فرمان آن معیوب شده باشد و یا خود فن ایراد یا گیر پیدا کرده باشد . این مورد باید توسط یک متخصص بررسی شود .

 

 


با ما تماس بگیرید

09017610041 09134068445