تعمیر یخچال در اصفهان

فهرست مطالب

تعمیر یخچال در اصفهان

تعمیر یخچال در اصفهان که یکی از شهرهای نسبتا بزرگ و پر جمعیت ایران است ، از این جهت که اکثر ساختمانها چندطبقه هستند ، با معضلات زیادی همراه است. جابجا کردن و تعمیر یخچال های امروزی که اندازه بزرگ و وزن زیادی دارند به چند دلیل مشکل ساز است:

 • جابجایی یخچال از بین طبقات حتما به نیروی کار قوی و کارگران ماهر نیاز دارد
 • هزینه این جابجایی با احتساب کرایه وانت و کارگز ، زیاد است
 • در حین جابجایی ممکن است ضربات و خط و خش به یخچال وارد شود
 • نبودن یخچال برای چند روز در خانه ، در زندگی های امروزی ، امکان پذیز نیست.

به همین جهت ، خدمات تعمیر یخچال در اصفهان به شکل دیگری تغییر کرده است . به این صورت که تعمیرکار ، همه لوازم مورد نیاز را همراه خود به محل تعمیر یخچال می‌آورد.  تمامی ابزار آلات مورد نیاز که نهایتاً یک جعبه ابزار و چند وسیله دیگر میشود در یک کیف دستی نسبتا بزرگ  جا میگیرد.

تعمیرکاران خانگی با بیش از ۱۰ سال تجربه در زمینه تعمیر انواع لوازم خانگی در اصفهان این سرویس را در اسرع وقت و تنها با یک تلفن برای شما فراهم می کند.  شما می توانید با یکی از کارشناسان ما تماس بگیرید و پس از  اعلام مشکل یخچال خود و آدرس و شماره تلفن در اسرع وقت یکی از تکنسین های تعمیر کاران خانگی را در محل خانه یا کار خودتان حاضر میشوند تا نیاز به جابجایی یخچال نداشته باشید.

تعمیر بخچال در اصفهان

ایرادات شایع در تعمیر یخچال و فریزر خانگی

یخچالها و فریزرها، جدا از برند و نوعشان ، ساختار یکسانی دارند  بهمین دلیل اکثر ایراداتی که در آنها اتفاق می‌افتد تقریباً یکسان است از جمله ایراداتی که نیاز به تعمیر یخچال در اصفهان دارد می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 1. مشکل برفک زدن داخلی
 2. داغ شدن بیش از حد موتور
 3. بسته نشدن درب یخچال
 4. نشت آب بیرون یخچال
 5. یخ زدن لوله های کمپرسور
 6. تولید برفک بیرون از یخچال
 7. خنک نشدن یخچال
 8. صدای بیش از حد
 9. عدم کارکرد صحیح
 10. خنک نکردن به اندازه
 11. خاموش روشن شدن های متوالی
 12. مشکلات روشنایی داخلی
 13. مشکل دیسپنسر آب ( خروجی آب خنک یخچال که روی درب نصب شده )
 14. خرابی لاستیک دور درب

تعمیر مشکل برفک زدن یخچال

دلیل به وجود آمدن برفک این است که رطوبت محیط ( با باز و بسته کردن زیاد درب یخچال) یا مواد غذایی که درون یخچال می گذارید با برخورد به دیواره سرد یخچال و بخصوص صفحه اصلی خنک کننده ،  تشکیل قطرات ریز آب می دهد که این قطعات با کاهش دما تبدیل به بلورهای ریز یخ می شود.

راه حل اول رفع مشکل برفک زدن محل قرار گرفتن آن است. بهتر است یخچال را از قسمت‌هایی که تولید رطوبت می‌کند دور‌کنیم به طور مثال بهتر است یخچال از اجاق گاز و سینک ظرفشویی فاصله حداقل ۲ متری را داشته باشد.

راه حل بعدی این است که تا جای ممکن درب یخچال را کمتر باز و بسته بکنیم. در نظر داشته باشید که با هر بار باز و بسته شدن درب یخچال مقداری از سرمای درون یخچال خارج شده و همزمان هوای اطراف یخچال وارد محفظه داخلی آن می‌شود. که علاوه بر بالا بردن دمای داخلی یخچال باعث میشود رطوبت محیط نیز به درون آن وارد شود.

این موضوع به دو دلیل اهمیت دارد یکی اینکه با گرم شدن محفظه داخلی موتور یخچال لازم است مدت زمان بیشتر و طولانی تری کار کند تا محفظه داخلی به دمای مناسب برسد دومین که رطوبت خارجی همواره باعث تولید برفک در محفظه داخلی یخچال خواهد شد.

 

داغ شدن بیش از حد کمپرسور یخچال

کمپرسور یخچال اصلیترین بخش خنک سازی در یخچال است. کمپرسور وظیفه انتقال گرما از محفظه درونی به  محیط را دارد و به این ترتیب می‌تواند سرما ایجاد کند.

دلایل زیادی می تواند باعث داغ شدن بیش از حد کمپرسور یخچال شود. اولین دلیل از بین رفتن ساختار روغن درون کمپرسور که باعث میشود روغن، نتواند روانکاری مناسبی انجام دهد و باعث داغ شدن کمپرسور  میشود.

دومین دلیل ، از بین رفتن ساختار شیمیایی گاز مبرد ( mobared) درون یخچال است . این گاز وظیفه انتقال گرما از درون یخچال به محیط را دارد که اگر ساختار شیمیایی و خواص خود را از دست بدهد نمی تواند به میزان لازم گرما را انتقال داده  کمپرسور ناچار است زمان بیشتری فعالیت کند تا دمای محفظه یخچال را به حد مطلوب برساند این مورد باعث می‌شود با کارکرد بیشتر کمپرسور استهلاک آن بالا رفته و دمای آن به تدریج بیش از اندازه زیاد شود.

کمپرسور یخچال

بسته نشدن درب یخچال

از دلایل اصلی بسته نشدن درب یخچال به جز آن که به ظروف داخلی گیر کرده باشد خرابی لاستیک دور درب است.لاستیک دور درب وظیفه ساده و در عین حال بسیار مهمی دارد از که از قسمت لاستیکی و انعطاف پذیر به اضافه یک آهنربا تشکیل شده وظیفه این قسمت کیپ کردن فاصله بین درب تا بدنه یخچال است تا مانع از عبور و مرور هوا شود این لاستیک دچار ایراد بشود درب یخچال به درستی بسته نشده و باعث می‌شود دمای داخل آن زیاد شده و کمپرسور زمان بیشتری روشن بماند و حتی در بعضی مواقع یخچال آلارم باز بودن درب  را پخش میکند.

دلیل مهم بعدی بسته نشدن در یخچال عدم تراز آن است شاید به نظر بیاید تراز بودن یخچال چیز مهمی نیست اما عامل اصلی بسته نشدن خودکار درب  اینست که یخچال باید هنگام نصب اندکی به سمت دیوار پشتی یخچال شیب بگیرد تا با رها کردن درب ، خودکار به سمت بدنه حرکت کرده و بسته شود و کیپ شود

بعضی از یخچال های پیشرفته امروزی در قسمت لولای درب دارای یک کیت چرخ دنده ای برای تنظیم سرعت و شدت بسته شدن درب هستند این کیت از چند چرخ دنده و یک پیستون هیدرولیک تشکیل شده که وظیفه آن آرام بسته شدن درب یخچال است گاهی اوقات با خراب شدن این کیت که اصطلاحاً به آن ترمز درب هم گفته می شود باعث می شود درب یخچال به درستی بسته نشود.

مشکل بوی بد یخچال

یکی از عمده دلایل بوی بد در فضای یخچال فاسد شده موارد غذایی درون یخچال یا قرار دادن غذاهای بدون درب می باشد. برای رفع این مشکل سعی کنید از ظروف درب دار برای گذاشتن غذا در یخچال استفاده کنید. به طور مرتب یخچال خود را تمیز نماید و از بوگیر های طبیعی جهت رفع بوی بد یخچال می توانید کمک بگیرید. 

علت افتادگی درب یخچال 

زمانی که درب یخچال دچار افتادگی می شود، هنگام باز شدن درب یخچال از حالت طبیعی خود خارج می شود یا باز و بسته شدن آن سخت می باشد. برای جلو گیری از این مشکل سعی کنید طبقات روی درب یخچال را خیلی سنگین نکنید. از دیگر دلایل افتادگی درب یخچال شکستگی یا خردشدن واشر در می باشد. شما می توانید جهت تعمیر یخچال در اصفهان و رفع این مشکل با تعمیرکاران حرفه‌ای ما تماس بگیرید. 

رفع سر و صدای غیر طبیعی یخچال 

اگر متوجه سر و صدای غیر طبیعی در یخچال و فریزر خود شدید علت آن  شکستن پروانه فن ، وجود برفک و برخورد پروانه با برفک یا یخ ، مشکل در گیربکس یا مارپیچ ، خرابی یخ ساز ، خرابی فن ، خرابی کمپرسور و خرابی رله های برد الکتریکی می باشد. برای رفع سر و صدای یخچال هر یک از این قطعات باید مورد بررسی قرار بگیرند. 

رفع مشکل نشتی گاز یخچال 

وجود نشتی در لوله های یخچال باعث کمبود یا خالی شدن گاز یخچال می شود. اما  یک علت دیگر آن گرفتگی فیلتر درایر نیز می تواند باشد. قبل از شارژ مجدد گاز یخچال ابتدا باید منبع نشتی را پیدا کنیم و مشکل آن را رفع نمایم. زیرا درصورتی که این نشتی حل نشود گاز یخچال مجدد خالی می شود و شما باید هزینه های اضافه ای را پرداخت نماید.

 

تعمیر یخچال در اصفهان

تعمیرکاران خانگی با کادر مجرب و متخصص و آموزش دیده توانایی تعمیر یخچال فریزر و یخچال های صنعتی در اصفهان را دارند

تعمیر یخچال مینی در اصفهان

یخچال‌های کوچک که با نام‌های مختلفی مثل «کامپکت»، «مینی» یا «هتلی» هم شناخته شده‌اند، مناسب دفاتر اداری کوچک یا خوابگاه‌ها هستند. این یخچال ها بسیار مناسب مغازه ها ، خوابگاه ، هتل و دفاتر هستند و بخاطر فضای کمی که اشغال میکنند و مصرف پایینی ک دارند گزینه مناسبی برای این مکان ها هستند. این یخچال ها همه ساختار یک یخچال کامل رو بصورت کوچکتر دارند.

تعمیر یخچال فریزر تک درب دراصفهان

این مدل یخچال ها معمولاً قدیمی هستند چرا که امروزه اکثر یخچال ها قسمت یخچال و فریزر آن جداست . یخچالهای تک درب به دلیل اینکه فضای زیادی را اشغال نمی کنند بیشتر مناسب ادارات فروشگاه ها و هتلها هستند

تعمیر یخچال فریزر دو قلو در اصفهان

این مدل یخچال ها به دلیل ماهیت خود بیشتر برای خانواده های پرجمعیت استفاده میشود این نوع یخچال فریزر به حجم مساوی از یخچال و فریزر دسترسی دارد و ابعاد بزرگی دارد که دو کمپرسور مجزا وظیفه خنک سازی هر قسمت را بر عهده دارد.

تعمیر ساید بای ساید در اصفهان

یخچال ساید بای ساید در حقیقت نوع جدیدتری است یخچال دوقلو هستند در این یخچال ها یک کمپرسور وظیفه سرما سازی در یخچال و فریزر را برعهده دارد ابعاد کوچکتری نسبت به دوقلوها دارند و مصرف کمتری چرا که یک کمپرسور آن حذف شده است در یخچال های ساید بای ساید حجم محفظه فریزر کمتر از حجم محفظه یخچال است

تعمیر یخچال فریزر درب فرانسوی

یخچالهای درب فرانسوی طرح جدیدی هستند که مجددا یخچال و فریزر بالا و پایین یکدیگر قرار گرفته در این نوع یخچال ها به دلیل افزایش عرض یخچال امکان قرارگیری وسایل بزرگ تر مانند کیک تولد نیز فراهم شده یخچالهای در فرانسوی همچنین یک کشوی مجزا بین یخچال و فریزر دارند که استفاده های خاص خود را دارد این نوع یخچال ها معمولاً سه درب دارد

تعمیر یخچال ال جی در اصفهان

شرکت ال‌جی که یکی از شرکت های مشهور در زمینه تولید لوازم خانگی می باشد یخچال های متنوعی تولید می کند تعمیر یخچال ال جی در اصفهان نیز توسط شرکت تعمیرکاران خانگی انجام میگیرد. یخچال فریزرهای ال جی کیفیت نسبتاً بالایی دارد و به این سادگی ها خراب نمی شود اما بر اثر استفاده نادرست یا قطع و وصل شدن جریان برق و یا ایرادات حمل و نقل این یخچال ها ممکن است آسیب ببیند و به تعمیر نیاز داشته باشد .از جمله ایرادات شایعی که در یخچالهای ال جی اتفاق می‌افتد همان خنک نکردن به اندازه کافی ، داغ شدن کمپرسور و خرابی لاستیک‌ دور درب می باشد

تعمیر یخچال سامسونگ در اصفهان

سامسونگ یکی از شرکت‌های بسیار مهم در زمینه تولید لوازم خانگی می باشد یخچال سامسونگ عمر نسبتاً طولانی دارد و به خاطر کیفیت قطعات به ندرت خراب می شود تعمیر یخچال سامسونگ در اصفهان توسط کارشناسان تعمیرکاران خانگی انجام می گیرد شما می توانید در اسرع وقت و در محل خود ، یخچال خود را تعمیر کنید و با این موضوع تنها یک تماس تلفنی فاصله دارید . کارشناسان تیم تعمیرکاران خانگی در مراکز و نمایندگی های سامسونگ آموزش کامل دیده اند.